KOMENDA MIEJSKA

PAŃSTWOWEJ
STRAŻY POŻARNEJ

W KONINIE519


POŻARY

1167


MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

100


ALARMY FAŁSZYWE

1786


SUMA ZDARZEŃ


Statystyka zdarzeń do dnia 2017-10-21 r.

W dniach od 2 do 18 października 2017r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie odbył się kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, nadający tytuł „RATOWNIKA”, w którym uczestniczyli strażacy z terenu wielkopolski, w tym 10 funkcjonariuszy konińskiej Komendy.

więcej

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło 18 października br. około godz. 13.30 w Koninie na ulicy Zakładowej.

więcej

17 października 2017 roku tuż po godz. 18.00 konińscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru samochodu dostawczego na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Stare Paprockie Holendry, gmina Krzymów.

więcej

Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną, co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu, tam gdzie czujemy się najbezpieczniej i dość często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. Corocznie w okresie grzewczym odnotowywana jest zwiększona liczba interwencji w lokalach i budynkach mieszkalnych. Najczęściej dochodzi do pożarów sadz w kominie oraz zdarzeń związanych z występowaniem tlenku węgla – CZADU.

więcej