KOMENDA MIEJSKA

PAŃSTWOWEJ
STRAŻY POŻARNEJ

W KONINIE604


POŻARY

896


MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

77


ALARMY FAŁSZYWE

1577


SUMA ZDARZEŃ


Statystyka zdarzeń do dnia 2020-08-04 r.

ILOŚĆ ZDARZEŃ w stosunku do roku ubiegłego: + 100

1 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00, na placu przez Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz na placu przed Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą Nr 2 w Koninie przeprowadzono uroczyste apele z okazji obchodów 76 Rocznicy Powstania Warszawskiego.

więcej

Pomimo utrudnień związanych z sytuacją epidemiologiczną wirusa COVID-19 na terenie kraju, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie dokładając wszelkich starań, zarówno personalnych jak i higieniczno – sanitarnych, przeprowadziła szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

więcej

W dniach 21 i 22 lipca 2020 r. strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno - Nurkowego z Konina brali udział w zabezpieczeniu szkolenia z udziałem śmigłowca W-3 Sokół stacjonującej w Powidzu Lotniczej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej, które odbyło się w miejscowości Przybrodzin na obszarze jeziora Powidzkiego.

więcej

W związku z rozpoczynającym się okresem żniw, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie odnotowała już kilka zdarzeń, w tym m. in. pożary zboża na pniu oraz pożar kombajnu.

więcej