KOMENDA MIEJSKA

PAŃSTWOWEJ
STRAŻY POŻARNEJ

W KONINIE604


POŻARY

896


MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

77


ALARMY FAŁSZYWE

1577


SUMA ZDARZEŃ


Statystyka zdarzeń do dnia 2020-08-04 r.

ILOŚĆ ZDARZEŃ w stosunku do roku ubiegłego: + 100

48 strażaków przez ponad 6 godzin zmagało się z pożarem pozostałości pozrębowych w miejscowości Daninów, gmina Kazimierz Biskupi. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło tuż przed godz. 17.00, w dniu 12 lipca 2020 r.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar pozostałości pozrębowych, ułożonych w lesie w pryzmy o wysokości 4 metrów. Od palących się pozostałości zaczynały się palić wierzchołki drzew oraz poszycie leśne.

Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w obronie na przyległy las. Następnie po zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego podano wodę na palące się pozostałości pozrębowe oraz oborano pożarzysko. Powyższe działania pozwoliły na ugaszenie pożaru oraz ograniczyły jego rozprzestrzenianie się. W trakcie działań lekkiemu poparzeniu uległ jeden z druhów OSP.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Ślesin, OSP Kazimierz Biskupi, OSP Tokarki, OSP Rosocha, OSP Chorzeń, OSP Przyjma i OSP Dobrosołowo.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski. Zdjęcia: JRG Nr 1