KOMENDA MIEJSKA

PAŃSTWOWEJ
STRAŻY POŻARNEJ

W KONINIE696


POŻARY

1360


MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

98


ALARMY FAŁSZYWE

2154


SUMA ZDARZEŃ


Statystyka zdarzeń do dnia 2020-09-21 r.

ILOŚĆ ZDARZEŃ w stosunku do roku ubiegłego: + 258

Tragicznie zakończyła się podróż mężczyzny na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Stare Miasto. Do zdarzenia doszło około godz. 06.30 w dniu 5 marca 2020 r.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. Kierowca tira nie odniósł obrażeń, natomiast w samochodzie osobowym znajdował się uwięziony mężczyzna.

Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu przy pomocy urządzeń hydraulicznych do kierowcy Renault i ewakuacji go z pojazdu. Mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety poniósł śmierć na miejscu.

Ze względu na uszkodzenie zbiornika z paliwem w samochodzie ciężarowym na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie. Strażacy uszczelnili uszkodzony zbiornik, a następnie przepompowali paliwo do zbiorników zastępczych. Przez cały czas trwania działań droga krajowe była zablokowana.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Stare Miasto i OSP Modła Królewska.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcie JRG Nr 2 w Koninie.