KOMENDA MIEJSKA

PAŃSTWOWEJ
STRAŻY POŻARNEJ

W KONINIE488


POŻARY

659


MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

69


ALARMY FAŁSZYWE

1216


SUMA ZDARZEŃ


Statystyka zdarzeń do dnia 2018-07-19 r.

ILOŚĆ ZDARZEŃ w stosunku do roku ubiegłego: + 279

Do pierwszego wypadku doszło tuż po godz. 9.00 na ulicy Warszawskiej w Koninie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono samochód osobowy marki Opel, który wypadł z drogi. Przed przybyciem strażaków wszystkie osoby opuściły pojazd o własnych siłach, a na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Godzinę później doszło do kolejnego wypadku. Tym razem w miejscowości Chlebowo, gmina Wierzbinek doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel i VW. Opel znajdował się w rowie, natomiast VW na jezdni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala trzy poszkodowane osoby. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhowie z OSP Wierzbinek.

Do kolejnego wypadku doszło przed godz. 17.00 w miejscowości Młynek, gmina Sompolno. Tym razem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Kia i Audi. Pojazdem Kia podróżowały trzy osoby, natomiast Audi jedna. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwie osoby w Kia, z czego jedna wymagała dostępu przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, wykonaniu dostępu do osoby w samochodzie Kia przy pomocy urządzeń hydraulicznych oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielono również drugiej osobie z Kia oraz kierowcy Audi. Przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do szpitala wszystkich uczestników wypadku. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Sompolno i OSP Lubstów.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie.

  • 2017_09_24_01
  • 2017_09_24_02
  • 2017_09_24_03